فروش حیوانات نجات یافته در فروشگاه های حیوانات کالیفرنیا

کالیفرنیا اولین ایالت آمریکا است که در فروشگاه های حیوانات خانگی آن تنها حیوانات نجات یافته به فروش می‌رسند.
سیاستمدار پیشنهاد دهنده، این لایحه را بعنوان «یک پیروزی بزرگ برای دوستان چهارپای ما» توصیف کرد.
کالیفرنیا به اولین ایالت آمریکا خواهد بود که تنها خرید و فروش سگ‌ها، گربه‌ها و خرگوش‌های مراکز نجات حیوانات در فروشگاه‌های حیوانات خانگی آن مجاز خواهد بود. این قانون که از اول ژانویه اجرائی خواهد شد، بعنوان راهی برای مقابله با پدیده «کارخانه‌های گربه و سگ سازی» تصویب شده است. در این تجارت پرسود حیوانات، به منظور فروش و کسب درآمد، با شرایط غیرانسانی پرورش داده می شوند، و پیوسته درگیر مشکلات بهداشتی و خطرات سلامتی طولانی مدت هستند. در این لایحه قید شده است که فروشگاه‌های حیوانات خانگی (پت شاپ‌ها) موظف هستند تا سوابق هر حیوان را ثبت کنند و در غیر اینصورت با جریمه 500 دلاری روبرو خواهند شد. البته اهالی کالیفرنیا کماکان می‌توانند حیوانات پرورشی را از پرورش‌دهندگان خصوصی خریداری کنند.

قانون نجات و حمایت از حیوانات خانگی در اصل توسط پاتریک اودانل عضو کنگره پیشنهاد و توسط فرماندار کالیفرنیا جری براون در سال 2017 تصویب شد.

آقای اودانل این قانون را « یک پیروزی بزرگ برای دوستان چهارپای ما» و همینطور مالیات‌دهندگان ، که سالانه 250 میلیون دلار هزینه ساخت و نگهداری پناهگاه‌های حیوانات را پرداخت می‌کنند، توصیف کرد.
طبق قانون، فروشگاه‌ها موظف هستند سوابق و مشخصات تمام سگ‌ها، گربه‌ها و خرگوش‌ها را ثبت و در یک «نقطه آشکار و واضح از قفس هر حیوان» نصب کنند. همچنین فروشگاه‌ها موظفند، در مورد حیواناتی که نیاز به عقیم شدن دارند طبق قانون عمل کنند.
بنا بر گزارش جامعه مقابله با خشونت علیه حیوانات (ASPCA) ، سالانه بیش از 6.5 میلیون حیوان خانگی در ایالات متحده آمریکا راهی پناهگاه‌ها می‌شوند و 1.5 میلیون حیوان خانگی نیز جان خود را از دست می‌دهند.
جودی مانکوزو، رئیس و بنیانگذار سازمان غیر دولتی شفقت اجتماعی در قانون (SCL) این قانون را «گامی بزرگ به جلو» توصیف کرد.
اما این لایحه منتقدانی نیز دارد که معتقدند این قانون باعث می‌شود تا افراد نتوانند حیوان مناسب با شرایط و علایق خود را بخرند. بعلاوه ریشه ژنتیک و سوابق درمانی حیواناتی که از پناهگاه‌ها می‌آیند همیشه مشخص نیست.
این حرکت با الهام از قانون مشابه ممنوعیت فروش سگ‌ها و گربه‌ای خانگی توسط شخص ثالث (به غیر از پناهگاه‌ها و مراکز نجات) که پیشتر در انگلیس تصویب شده، انجام گرفته است.
با اعمال این قانون از اول ژانویه، کسانی که می‌خواهند حیوان خانگی زیر شش ماهه بخرند باید به سراغ مراکز نجات حیوانات یا پرورش‌دهندگان خصوصی بروند. این قانون که به یاد سگ زجر کشیده شاه چارلز «قانون لوسی» نام گرفته، بدنبال ارتقاء سطح نازل استانداردها در صنعت پرورش حیوانات خانگی است.

منبع: روزنامه ایندپندنت

https://www.independent.co.uk/news/world/americas/pet-shops-california-dogs-cats-rabbits-rescue-animals-puppy-mills-a8705191.html

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *